Swarovski pārstāj kristālu ražošanu?

Ar bēdīgām ziņām mūs sagaida 2020. gada ziema - Swarovski pārstāj komponentu tirdzniecību saviem partneriem, izplatītājiem un citām juridiskām un fiziskām personām. Vairs nebūs iespējams iegādāties atsevišķi Swarovski kristālus, pērles un citus produktus. 

Swarovski grupa ar tās vadītāju Robertu Buhbaueru pieņēmusi jaunu attīstības stratēģiju, kas virzīta uz pašu zīmola nostiprināšanu un attīstību. Par jauno stratēģiju balsojuši 80% akcionāru. Šis lēmums nav bijis viegls, izraisot strīdus Swarovski ģimenē

Swarovski vēlas pāriet no premium uz luksus zīmolu pasauli, līdz ar to kristāli nebūs tik plaši pieejami, kā līdz šim. 

Atlaisti 6000 darbinieku un tuvāko 2-3 gadu laikā Swarovski sagaida 20-30% kritumu apgrozījumā, pēc kā tas atkal atjaunosies un ar laiku arī pieaugs.

Swarovski turpinās kristālu ražošanu, taču izmantos tos paši savas gatavas produkcijas ražošanai vai pārdos citiem luksus zīmoliem, kas saņems Swarovski apstiprinājumu, un tikai ar noteikumu, ka tie neizmanto Swarovski nosaukumu.

Baumas par izmaiņām grupā klīst jau no vasaras, tomēr oficiāls paziņojums iznācis tikai rudenī. 

No 2020. gada 1. decembra Swarovski sāks samazināt komponentu ražošanu un no 2021. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam tiks tirgoti tikai noliktavu atlikumi.

No 2021. gada oktobra Swarovski nosaukuma lietošana tiks stipri ierobežota.

Swarovski šogad atzīmē savu 125 gadu jubileju. Uzņēmumā strādā 34 500 darbinieki, un tā ražotnes atrodas visā pasaulē - Austrijā, Indijā, Taizemē, Vjetnamā, Serbijā, ASV. 2019. gadā Swarovski grupas apgrozījums sasniedzis 2.7 biljonus EUR.