21.04. Anastasija svin vārda dienu - vārda nozīme

21. aprīlī vārda dienu svin Anastasija. Latvijā ir apmēram 9800 Anastasijas. 

Anastasijas vārda izcelsme

Vārds "Anastasija" ir austrumu izcelsmes vārds, kas nāk no grieķu vārda "Αναστασία" (Anastasia), kas nozīmē "atdzimšana" vai "atjaunošanās". Šis vārds ir izplatīts daudzās valstīs un dažādās valodās, tostarp krievu, grieķu, bulgāru, rumāņu, igauņu un citās valodās.

Vārds "Anastasija" ir saistīts ar Svētām Anastasijām, kuras bija agrīniekristiešu svētās un martīres. Viņas tika cienītas par savu ticību un Dieva mīlestību pat nāves grēkiem, tāpēc šis vārds bieži tiek asociēts ar spēku, drosmi un ticību.

Šis vārds ir ļoti populārs Krievijā, kur to bieži lieto kā akadēmisku vārdu un kā vārdu svētām pareizticīgajām, kā arī parasti tiek saīsināts kā "Nastja". Vārds "Anastasija" tiek uzskatīts par elegantu un sievišķīgu vārdu un tieši šī iemesla dēļ tas ir tik populārs daudzās kultūras un valstīs.

Anastasijas vārda nozīme un raksturojums

Anastasija - sievišķīgi skaista un gudra, savu spēku slēpj maigumā, bet ļoti apņēmīga un pašpārliecināta savos lēmumos. Mīloša un rūpīga, ģimeniskums un mājīgums Anastasijai ir svarīgs. Laba draudzene, kā arī talantīga un veiksmīga savās profesionālajās darbībās. Anastasijas var izcelties arī ar savu asprātību un jautrību, tāpēc dažreiz vārds "Anastasija" ir saistīts ar dzīvespriecīgumu un enerģiju.

Ko uzdāvināt Anastasijai vārda dienā?

Ieskaties mūsu īpašajā vārda dienas kolekcijā! Populāra izvēle vārda dienas dāvanai ir burta kaklarota vai personalizētu sirds formas kaklarotu.